JULEHILSEN FRA DIREKTØREN

9.12.2022

Kjære alle sammen – dette er det 18. og siste nyhetsbrevet i 2022, og det er på tide med en liten oppsummering fra meg.  

Til tross for at uttrykket permakrise visstnok er blitt valgt som årets nyord, er det like fullt godt å kunne konstatere at i alle fall en krise synes å være på hell, siden Brussel igjen har blitt den fysiske møteplassen som vi husker og liker så godt!

Allerede på ettervinteren var det en retur til våre flotte lokaler i rue du Luxembourg, og resten av året har vært preget av stor aktivitet og mye entusiasme, ikke minst takket være innsatsen til mine fantastiske kollegaer på kontoret her nede.  Årsmøtet kunne for første gang siden 2019 holdes fysisk i Brussel, vi har deltatt på de mange «Brusselukene», og mange av våre medlemmer har vært på studiebesøk og/eller har holdt prosjektmøter/konferanser i våre unike lokaler. 

Symptomatisk for tiden vi har lagt bak oss, så har vi også fått en kontorhund i perioder (malteseren Tin-Tin er dog eiet av en av våre svenske kollegaer).

Alt dette til tross – vi opplever den største og mest alvorlige krigen i Europa siden 1945, startet av en despot som dessverre virker å ha mange likhetstrekk med ham som ble slått den gangen. Jeg velger dog å være optimistisk og håper og tror at utgangen også denne gangen blir at noe nytt og bedre kommer etterpå - dette enorme landet har jo tidligere tross alt vært en viktig del av vårt europeiske kontinent.  

En annen viktig lærdom å ta med seg inn i julehøytiden er at hvis det er noe alle disse krisene viser, så er det at internasjonalt samarbeid er viktigere enn noen gang.  Det er derfor et privilegium å få lov til å lede et kontor med så gode medarbeidere som alle gjør sitt ytterste for å hjelpe våre medlemmer med nettopp dette!

Jeg ønsker alle våre medlemmer og andre nyhetsbrevlesere en God Jul og jeg unner dere alle en vel fortjent pust i bakken og tid til ettertanke!

MELD DEG PÅ VÅRT NYHETSBREV

Kontakt

Direktør – Gunnar Selvik 
Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.
+32 (0) 460 94 1393

Email: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere javaskript for å kunne se den.

Brussel

Nordic House, Brussel
Rue du Luxembourg 3 / 5
1000 Brussel

 

Oslo

Mesh, Oslo
Tordenskiolds gate 2
0160 Oslo

 

© 2021 All rights reserved.